Sprzedaż wysyłkowa coraz bardziej przejmuje dotychczasowe zakupy stacjonarne. O ile kiedyś przez internet kupowało się tylko te, najbardziej niedostępne produkty, to dzisiaj, zamiast wybrać się do sklepu kupić buty lub chemię do domu – zamawiamy wszystko przez internet. Po pierwsze ze względu na swoją wygodę – nie tracimy czasu, chodząc po mieście, a po drugie – ze względu na cenę. Często jest ona dużo niższa niż w przypadku sprzedaży stacjonarnej, ponieważ przedsiębiorcom odchodzi koszt sklepu, sprzedawców, rachunków itd., a dodatkowo klienci polubili ten sposób zakupów, ponieważ kupują tylko to, co potrzebują. Przy wizytach w sklepie wielu z nas kupowało to, co akurat rzuciło się nam w oczy, przez co dodatkowo traciliśmy pieniądze. Jednak by zoptymalizować jak najbardziej miejsce na magazynie, trzeba wszystko dobrze przemyśleć. Coraz popularniejsze w przestrzeniach magazynowych stają się kartony modułowe, o których dzisiaj się co nieco dowiemy.

Zalety stosowania kartonów modułowych na magazynach

Kartony modułowe to przede wszystkim uniwersalność. Możemy z nich zbudować dowolne konstrukcje, dokładać nowe kartony i odejmować w każdym momencie. Kartony modułowe idealnie sprawdzają się przy magazynowaniu małych produktów – odzieży, kosmetyków, tekstyliów czy różnorodnych niewielkich akcesoriów. Świetnie sprawdzają się w magazynach sklepów internetowych, gdzie liczy się przede wszystkim mobilność regałów i ich szybka i prosta obsługa. Kolejnym atutem stosowanie kartonów modułowych w magazynie jest ekologia. Kartony to materiały w pełni biodegradowalne. Dodatkowo takie kartony modułowe są naprawdę wytrzymałe i trwałe, a przy czym lekkie. Można je składać nawet w regały o wysokości dwóch metrów. Wszystko to trwa bardzo krótko, więc montaż czy demontaż regałów z kartonów modułowych jest łatwy i szybki.

Rodzaje kartonów modułowych

Oferta kartonów modułowych jest bardzo szeroka. Znajdziemy zarówno standardowe regały, praktycznie w dowolnych rozmiarach, ale również pojemniki tekturowe, które ułatwiają magazynowanie naprawdę małych elementów, jak na przykład śrubki i inne tego typu elementy. Jeśli twój sklep internetowy posiada również i takie małe akcesoria – warto mieć wszystko odpowiednio ułożone, by jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń magazynową.

Kartony modułowe najczęściej są sprzedawane w paczkach w większej ilości, gdyż umożliwiają one od razu montaż ze sobą i zbudowanie wysokich regałów. Najpopularniejszy rodzaj takich kartonowych regałów (jednej części) to 40 centymetrów na 60 centymetrów na 27 centymetrów. Oczywiście sam otwór do wkładania elementów jest nieco mniejszy, co zabezpiecza przechowywany towar przed wypadnięciem. Połączone ze sobą kartony modułowe są stabilne i zabezpieczone przed upadkiem. Przy jednoczesnej niskiej wadze oraz szybkości montażu i demontażu jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, które stosuje coraz więcej magazynów przechowujących niewielkie elementy. Co bardzo ważne, sam karton wykorzystywany do tworzenia modułowych elementów do regałów to karton wielowarstwowy (np. 5-warstwowy kraft, który jest bardzo sztywny i gwarantuje solidność wykonania).

 

 

 

Artykuł przypisany do: