Zielona kawa to ciekawa alternatywa dla małej czarnej, oraz wartościowy dodatek do codziennej diety. Dlaczego warto sięgnąć po taki napój? W jaki sposób zielona kawa może wspierać nas w codziennej walce o utrzymanie dobrej formy?

Czym zielona kawa różni się od czarnej?

Tym, że jej ziarna nie zostały poddane procesowi palenia. Wpływa to na jej wygląd, smak i aromat, a przede wszystkim na wartość odżywczą. Zielona kawa posiada prozdrowotne właściwości, dzięki czemu tak chętnie sięgają po nią miłośnicy zdrowego stylu życia. Zielona kawa jest bardzo dobrym źródłem silnych przeciwutleniaczy, dzięki czemu regularne sięganie po ten napar pomaga nam chronić się przed wolnymi rodnikami i zgubnymi skutkami ich działalności.

W zielonej kawie znajduje się również  kwas chlorogenowy, który wspiera nas w walce ze stanami zapalnymi. Zielona kawa odgrywa również ważną rolę w profilaktyce chorób serca, może też w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko rozwoju cukrzycy. Dla wielu osób zielona kawa jest też skutecznym środkiem na odchudzanie, gdyż znajdujące się w niej składniki świetnie sprawdzają się jako naturalne spalacze tłuszczu.

Zielona kawa – 5 ciekawostek

  • Zielona kawa zawiera kofeinę.
  • Zielona kawa jest bogata w flawonoidy.
  • Zielona kawa zawiera chlorogenowy kwas.
  • Zielona kawa ma niski indeks glikemiczny.
  • Zielona kawa jest bogata w przeciwutleniacze.

Istnieje wiele powodów, dla których warto docenić zieloną kawę i zacząć regularnie korzystać z jej wsparcia. Taki dodatek do codziennej diety może nam ułatwić odchudzanie i pomóc w utrzymaniu dobrej formy do późnej starości.

 

 

Artykuł przypisany do: